Úprava dveří zabrání nehodám | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 27. ročník

Úprava dveří zabrání nehodám

Do rubriky Ostatní napsala Marie Müllerová (Neděle,  5. listopad 2017)

Problémy s dlouhými frontami na studijním oddělení FSS již přesáhly únosné meze a vedení fakulty stručně říká: Dost. Po tragické kolizi pěti čekajících studentů s procházejícím skautem nemají bezpečnostní opatření odkladu. Od 16. prosince proto budou vedle vchodu instalovány multidimenzio­nální dveře.

„Dveře instaluje a vyrábí firma SEPOŠ,“ komentoval rozhodnutí děkan FSS Bořivoj Daník. „Věříme, že toto jednoduché opatření může zabránit jakýmkoli budoucím skautonehodám,“ doplnil Daník.

Multidimenzionální dveře odvedou konec fronty, jenž by jinak sahal až na pěší zónu a blokoval tak volný průchod, do Národního parku Šumava. Studenti tak budou mít možnost obdivovat krásy přírody a relaxovat, dokud na ně nepřijde řada.

„Je to podle mého výborný nápad,“ řekla proděkanka pro vnější vztahy Lejla Písařová. „Trápí nás pouze šumavská situace s přemnoženými kanci,“ dodala proděkanka.

Samotná firma SEPOŠ se nyní zabývá otázkou, zda by strategicky polohované multidimenzionální dveře u koryt mohly vyřešit i problematiku přemnožených kanců na Šumavě.(rie)

blog comments powered by Disqus