Festivalový běh Brnem zaznamenal nulovou účast | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

Festivalový běh Brnem zaznamenal nulovou účast

Do rubriky Univerzita napsala Nicol Staňková (Neděle, 24. únor 2013)

„Chcete zažít něco neobvyklého? MUNIE vám připravila jeden z nejzajímavějších zážitků!“ Těmito odvážnými větami inzerovala studentská organizace MUNIE běh centrem Brna, který si ve spolupráci s mezinárodním filmovým festivalem CINEMA MUNDI naplánovala na páteční odpoledne. A měla pravdu, neobvyklý zážitek to byl. Okolo šesti desítek potenciálních účastníků dokonce na úvodní otázku odpovědělo kladně. Bohužel pouze na Facebooku.

Ačkoliv celá akce vypadala jako dobře naplánovaná a na sociální síti přilákala několik desítek účastníků, organizátoři pominuli pár zásadních faktů. V únoru bývá zima. A sněží. Studentům, pro které byl běh primárně určen, se v takovém počasí nechce běhat ani s vidinou krásných cen, které jim MUNIE na Facebooku slibovala. Alespoň takto si nulovou účast vysvětloval jeden z organizátorů Ondřej Macků. „Máme smůlu, že zrovna dneska začalo takhle intenzivně sněžit. Počasí nám opravdu nepřeje a bohužel se to na účasti projevilo. Je nám to líto,“ uvedl Macků, když se svými kolegy deset minut po čtvrté rozpačitě přešlapoval na náměstí Svobody a stále čekal na prvního účastníka, který se dostaví k registraci.

Závodníci měli dle plánu odstartovat ve čtyři hodiny z náměstí Svobody, kam za méně než hodinu měli opět doběhnout. Trasa byla tři kilometry dlouhá, vedla brněnským centrem a po vynesení na mapu připomínala hranice Brazílie. Pořadatelé přichystali několik checkpointů, které měly sloužit jako kontrola trasy pro běžce, místo pro doplnění tekutin a také jako intelektuální překážky. Závodníkům na nich chtěli pokládat otázky z latinsko-americké kinematografie. MUNIE se tak pokoušela odkázat na letošní tematické zaměření festivalu na filmy z Jižní Ameriky. Na svých facebookových stránkách také slibovala, že běh nebude jen tak ledajaký! Tahle předpověď se jí už bohužel nepodařila. Běh totiž nakonec kvůli absenci běžců nebyl žádný.

Organizátoři se i přes zjevnou nepřízeň osudu postavili situaci čelem, chytli se s přítomnými kamarády za ruce a se studentským nadšením a energií udělali alespoň lidský řetěz kolem nafukovací zeměkoule s nápisem CINEMA MUNDI, jež označovala startovní a cílový bod. Fotografové a novináři (kterých byl zhruba stejný počet jako článků řetězu), si vše nafotili a zaznamenali. Organizátoři následně sbalili nevypité PET lahve s vodou, vyfoukli zeměkouli a mohlo se jít domů.

blog comments powered by Disqus