ŽURNAPARTY lákala na podepsané fotky Čuříka a Burgra v tombole | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 27. ročník

ŽURNAPARTY lákala na podepsané fotky Čuříka a Burgra v tombole

Do rubriky Fakultní ruchy napsala Barbora Halbová (Pátek,  4. říjen 2013)

Když taháte rozumy ze starších studentů, shodnou se na tom, že v žebříčku socializačních praktik vedou na fakultě žurnalisté. Vedle tradiční Ludvíkovy líhně se už podruhé konala ŽURNAPARTY.

Po schodech nahoru, oštemplovat ruku a svědomitě uložit lístek do tomboly. Podle cifry na lístku jsou uvnitř dvě hodiny po očekáváném zahájení zatím necelé tři desítky žurnalistů. Zdá se, že přijít na party včas je u žurnalistů demodé.

Taneční parket zeje prázdnotou, třebaže DJ Harosh nezahálí. Ještě stihne projevit solidaritu propouštěným kolegům novinářům z Economie, než jej dočasně vystřídá DJ TOsuYA a music club Mersey ovládnou hravé tóny Electro swingu.

S půllitrem Starobrna či dvěma deci bílého v rukou se to socializuje u baru téměř samo. Na nesmělé tu navíc čeká takzvaný „bažant tejbl“, který slibuje rychlé a bezbolestné zasvěcení nováčků.

Konverzace plynule proudí a klub se skutečně začíná plnit. První tanečníci míří po výzvách pořadatele Petra Racka na parket. V horním patře se hraje stolní fotbal. U Smileboxu se fotí ti, kteří si nové známosti nebudou do zítřejšího rána pamatovat.

Ještě předat ceny vítězným týmům Ludvíkovy líhně a půlnoc je ta tam. Šampaňské teče proudem, tedy teklo – alespoň chvíli. Na vlastní kůži tak zakoušíme, jaké to je, když zdroj vyschne. Částečně to kompenzují akční drinky u baru.

Hřebem večera je tombola, kde se losuje o ceny jako litr vodky nebo podepsané fotografie ikon katedry, pánů Burgra a Čuříka. Ti letos nedorazili, ale příští rok – do třetice všeho dobrého – je snad pořadatelé zlákají.

blog comments powered by Disqus