Místa na Erasmech jsou ještě volná, fakulta otevřela třetí kolo | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 27. ročník

Místa na Erasmech jsou ještě volná, fakulta otevřela třetí kolo

Do rubriky Fakultní ruchy napsala Iveta Karousová (Čtvrtek,  3. říjen 2013)

Kdo by rád na jaře studijně vycestoval, ale nestihl se přihlásit, nemusí věšet hlavu. Katedry vyhlásily mimořádné třetí kolo výběrového řízení na erasmácké pobyty. Šanci tak mají i opozdilci.

Místa v nejatraktiv­nějších destinacích jako Británie či Francie jsou už většinou plné. Přesto se dá vycestovat i jinam než do Bratislavy.

Na psychology čeká ještě poslední volné místo na univerzitě v italském městě Chieti. Tři studenti mohou vyjet do Varšavy, na stejný počet zájemců láká i belgická Université de Liege. Psychologové se mohou hlásit do středy 9. října. Motivační dopis, životopis a známky studenti nemusí doplňovat certifikátem z cizího jazyka.

Pro sociology jsou ještě volná místa ve Švédsku, na londýnské University College nebo v sousedních státech. Vyjet mohou i do Turecka.

„Vzhledem k počtu volných míst má šanci hraničící s jistotou každý, kdo se přihlásí. Stačí přihláška a výpis známek. Kdyby existovaly pochyby například o jazykových znalostech, pozveme si kandidáty na pohovor,“ říká Karina Hoření, koordinátorka pro zahraniční studium fakulty sociologie. Deadline pro odevzdávání přihlášek mají sociologové o pět dní delší, tedy do 14. října.

Istanbul, nebo Bratislava?

Katedra sociální politiky a práce nabízí hlavně německy mluvící země. Jedno volné místo je ještě na univerzitách v Norsku a Švédsku, vyjet se dá i do států Beneluxu. Doklad o zkoušce jazyka je pro studenty této katedry povinný, čas mají do 10. října.

Také studenti mezinárodních vztahů mohou vyjet do Turecka. Kromě Istanbulu jsou jim otevřené i univerzity v evropských zemích, například ve Slovinsku, Maďarsku či na Slovensku v Bratislavě. Přihlášky se strukturovaným životopisem, známkami a motivačním dopisem musí studenti odevzdat nejpozději prvního říjnového čtvrtka.

Politologům bohužel už odzvonilo, šanci měli do 26. září. Fakulta ale nenabízí jen Erasmus, studenti mohou využít i program Aktion.

Ten se otevírá studentům pracujícím na své diplomové a disertační práci, kteří mají zájem o rakouské univerzity. Do konce listopadu se lze přihlásit i ke studiu v zemích východní Evropy a Balkánu.

blog comments powered by Disqus