V nejbližších dnech začne například platit pravidlo „třikrát a dost“ regulující počet návštěv jednoho studenta na toaletách za jeden den. Zda takto některý student neplýtvá vodou a papírovými ručníky, bude podle ISIC karty kontrolovat podobný turniket, jaký je v CPS. „Samozřejmě je možné proti lékařskému potvrzení udělit výjimku studentům trpícím inkontinencí, meteorismem či jinou chorobou, která vyžaduje častější návštěvu těchto prostor,“ uvedl Eric McDough, který byl přizván z univerzity ve skotském Edinburghu jako odborník na finanční úspory.
Dalším opatřením bude propojení výtahů v budově jednotným kladkovým systémem, a to tak, že první výtah pojede dolů, zatímco druhý bude jeho vahou tažen vzhůru. Zpomalení cesty do pátého patra o polovinu vykompenzuje ušetřených 2,34 koruny na každé takové trase.
„Nejvíce peněz nás stojí provoz budovy: vytápění, osvětlení, elektřina. Proto bude například nutné, aby na každý volně přístupný počítač připadali současně alespoň tři studenti,“ řekl Libor Dlaha, vedoucí Centra iritujících a komplikujících technologií. Podle jeho slov to přinese hned několik pozitiv. Kromě ušetření peněz se studenti namačkaní u jednoho monitoru více sblíží, což je pro školu zabývající se společností příhodné. „Navíc se studenti vzájemně zahřejí tělesným teplem, což bude v zimních měsících více než nutné, protože v rámci šetrného hospodaření přestáváme topit,“ dodal Dlaha.
Další změnou je úprava režimu osvětlení. „V prostorách fakulty se bude svítit pouze ve všední dny, a to od osmi hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Studenti, kteří budou mít nějaké semináře později, si budou muset přinést vlastní svítilny,“ vysvětlil Jan Lembas ze Správy budov.
Případné stížnosti a připomínky mohou studenti odevzdat ve třech papírových jednostranných kopiích upravených podle státní normy. A to do schránky, která bude viset na dveřích místnosti U524 každou sudou středu v lichém měsíci, není-li tato státním svátkem, a pak vždy tři dny po předchozím týdnu nebo každý šestý den následujícího měsíce.
blog comments powered by Disqus