Kino Scala láká na Festival francouzského filmu, uvede čtyři filmy | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

Kino Scala láká na Festival francouzského filmu, uvede čtyři filmy

Do rubriky Kultura napsal Josef Gečnuk (Úterý, 25. listopad 2014)

Minulou středu začal sedmnáctý ročník Festivalu francouzského filmu, a to v pěti městech po celé republice včetně Brna. Program je rozdělený celkem do šesti částí. Organizátoři připravili předpremiéry, filmové hity, krátké filmy i sekci věnovanou významným osobnostem francouzského filmu. Brňané se mohou na festival vypravit do kina Scala.

V Praze už diváci zhlédli film Adolphe od režiséra Benoîta Jacuqota. Předlohou k snímku byla stejnojmenná kniha od spisovatele Benjamina Constanta. Příběh pojednává o milostném vztahu mezi Adolphem (Stanislav Merhar) a starší Elleonor (Isabelle Adjani). Přesné a poutavé záběry kameramana Benoîta Belhomma a výrazné ztvárnění hlavních hrdinů dělají z filmu poutavé milostné drama.

Brňané se mohou těšit celkem na dva promítací večery. V úterý 25. listopadu v šest večer uvede Scala snímek Sbohem jazyku s tématem mezilidské komunikace. O dvě a půl hodiny později potom švýcarsko-francouzské drama Láska je dokonalý zločin s detektivními prvky.

Ve středu 26. listopadu si přijdou na své milovníci filmů s válečnou tématikou, ale i fanoušci francouzské herečky Marion Cotillard. Bývalá členka Greenpeace se proslavila například jako Edith Piaf nebo ve snímku Dobrý ročník. Ve filmu Dva dny, jedna noc si zahrála zaměstnankyni elektrárny, která se zotavuje z depresí. O jejím osudu ve firmě mají rozhodnout její kolegové. Na to, zda to Sandra zvládne a neztratí práci, se můžete přijít podívat ve středu o půl deváté do kina Scala.

blog comments powered by Disqus