Účastníci dnešního setkání tvrdí, že ano. Martina Illeová zde studovala navazující magisterské studium oboru sociální politika a sociální práce. Na studentská léta má ty nejlepší vzpomínky: „Poznala jsem tu spoustu skvělých kolegů a spolužáků, ale hlavně, profesně mě ty dva roky strávené na fakultě díky polovičnímu úvazku v Centru praktických studií posunuly mnohem dál.“ Podobně si chválí studium i kolegyně z oboru Martina Bártová, která dnes pracuje pro třebíčské občanské sdružení Střed. „Co se řešilo v rámci studia, teď uplatňuji v praxi,“ říká absolventka, která zažila fakultu ve všech jejích dosavadních budovách včetně období nástupu e-zdrojů.
Odpověď opřenou o pravidelný kvantitativní výzkum nám může poskytnout i samotná univerzita. Na stránkách Odboru pro strategii a rozvoj nebo Poradenského centra rektorátu jsou k dispozici detailní statistiky, které zpracovávají ohlédnutí studentů za vzděláváním a jejich uplatněním v praxi včetně aktualizovaných údajů z úřadu práce. Výzkum nerozlišuje mezi katedrami, zkoumá všechny absolventy dohromady.
Jak si tedy vede naše fakulta v porovnání s ostatními „sestrami“?
Ve většině bodů, které rozhodovaly o spokojenosti absolventů s jejich aktuální situací, se fakulta pohybuje v univerzitním nadprůměru, ať už se zkoumá hrubý nástupní plat nebo dobu potřebnou k nalezení pracovní pozice. Zdá se však, že peníze ani snadná cesta k placenému zaměstnání nejsou tím, co by studující na fakultu přivedlo. Na své práci si absolventi cení možnosti osobního rozvoje a seberealizace, prestiže, atraktivitu pracovního prostředí a podmínky dělání kariéry. V těchto kritériích si fakulta drží vysoké bodové hodnocení (z maximálních sedmi bodů sahá k šesti), a nebýt o něco kritičtějších respondentů z posledního výzkumu, bylo by celkové hodnocení ještě lepší.
blog comments powered by Disqus