V tradici určitě budeme pokračovat, říká Pitrová | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

V tradici určitě budeme pokračovat, říká Pitrová

Do rubriky Téma čísla napsal Alexandr Průša (Sobota, 22. listopad 2008)

Chvíli před začátkem společného programu v pět hodin jsme se pokusili krátce zhodnotit probíhající setkání s proděkankou pro rozvoj a vnější vztahy Markétou Pitrovou.

Kolik vám přišlo absolventů?

Méně než deset, před chvílí ještě dorazili lidé, kteří zůstali na dálnici. Když jsem ráno viděla ten sníh, tak jsem si říkala, že to není dobré a uškodí nám to.

Jaké číslo byste považovala za optimální?

Myslím si, že tak kolem třiceti účastníků by bylo perfektní číslo. Přece jen je naše katedra poměrně mladá, vznikla v roce 2002, takže těch absolventů není tolik, zvali jsme magisterské a doktorandské absolventy.

Proč myslíte, že přijelo málo absolventů?

Naši absolventi jsou lidé, kteří jsou většinou mladší než já. Ti teď mají jiné starosti: zařizují si bydlení, usazují se v práci nebo se v ní začínají prosazovat, šetří si na různé pro život důležité věci, berou si půjčky, případně zakládají rodiny. Přece jen, pro ně naše setkání není tak zajímavé, jsou z naší školy teprve krátce a na nějaké velké vzpomínání na studium to ještě není.

Přineslo vám setkání nějakou zajímavou zpětnou vazbu ve vztahu k výuce, že byste třeba popřemýšleli o nějaké změně?

Ne. Přijeli lidé, se kterými jsme v poměrně dobrém kontaktu, v tomto smyslu jsem se tedy od nich příliš nového nedozvěděla. Jsou to absolventi, se kterými třeba spolupracujeme, nebo končili před rokem, dvěma. Od nich mám podobné informace průběžně.

Dnes se fakulta pokouší založit tradici setkávání s absolventy, ovšem mnoho jich nepřijelo. Budete setkání někdy příště opakovat?

O tom se ještě budeme bavit s vedením fakulty, já si myslím, že bychom však rozhodně měli pokračovat. Neřeknu vám teď, jestli za dva roky, za pět let, nebo za jakou dobu, nicméně pokračovat bychom měli určitě. Periodicitu ještě budeme probírat.

Máme trochu problém, jak se s absolventy zkontaktovat. Univerzitní e-mail mají všichni na doživotí, bohužel to málokdo ví, takže bude potřeba zjistit jiné kontakty. A samozřejmě je potřeba současným studentům více připomínat, že jim adresa (učo@mail.muni.cz – pozn. red.) zůstane i po studiu. Přiznám se, že ani já tohle nevím příliš dlouho.

blog comments powered by Disqus