Nově příchozí měli možnost nahlédnout do propagačních materiálů Nesehnutí, Greenpeace či Amnesty International, o kus dál potom nalezli stánky organizací NaZemi, Brno na kole nebo ekologického institutu Veronica. Nechyběl samozřejmě ani stánek organizace hnutí DUHA, ve které Sedmá generace (tehdy ještě pod názvem Poslední generace) začala vycházet. “Propagujeme zde kampaň za rozšíření české divočiny, děti si tu poskládají puzzle a poslechnou zvuky divokých zvířat, rodiče nás mohou podpořit nákupem stylových náušnic z šišek,” řekl dobrovolník z hnutí DUHA Brno Radek Kubala.
Moderátorka Dominika se vyzdobila doplňky ze Sedmé generace (autor: Ondřej Mazura)
Kromě výstavy a doprovodných workshopů měli návštěvníci příležitost se zapojit do debaty o médiích a ekologické žurnalistice s novinářem časopisu Respekt Martinem Uhlířem, Zuzanou Vlasatou z Deníku Referendum, expertem na média Jakubem Mackem, Kateřinou Krejčovou z pořadu Nedej se a Janem Piňosem, tiskovým mluvčím hnutí DUHA. Po diskuzi již přišla na řadu živá hudba.
Frontman skupiny Listolet si hraní na harmoniku vyloženě užíval (autor: Marie Drahoňovská)
Na pódiu se postupně vystřídaly čtyři kapely. Jako první zahráli BezoBratří, po kterých nastoupila na scénu kapela Budoár staré dámy, tu vystřídala slovenská rocková kapela Živé kvety, čtvrté v pořadí vystoupilo brněnské uskupení Listolet. Festival sólově zakončil člen skupiny Traband Jarda Svoboda a časopis Sedmá generace mohl se sloganem “Odvahu k informacím” pokračovat do dalšího čtvrtstoletí.
V závěrečné žonglerské show došlo i na svlékání (autor: Marie Drahoňovská)
Povinnost zaplatit u vchodu třísetkorunové vstupné návštěvníkům zpříjemnilo uvítání dezertem z kuchyně brněnské kavárny Tři ocásci.
blog comments powered by Disqus