Baví tě filmy? Zkus Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 27. ročník

Baví tě filmy? Zkus Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity

Do rubriky Univerzita napsal Marek Hadrbolec (Úterý, 16. květen 2017)

Pohni obrazem! Tak zní úderné moto letošního ročníku Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Tomu se v tomto roce stalo osudným číslo sedmnáct. Studenti Fakulty informatiky nejenže festival pořádají už od přelomu tisíciletí, a tak nás v roce 2017 čeká již jeho 17. ročník. Aby toho nebylo málo, přehlídka filmů se navíc bude konat 17. května.

Po úspěšném loňském rozšíření bude festival také letos probíhat na dvou místech zároveň. Jeden promítací sál můžete navštívit na domovské fakultě studentů, Fakultě informatiky, na druhý narazíte v centru města, v Univerzitním kině Scala. Zde také proběhne závěrečná afterparty.

Samotné filmy, které budou promítány na stříbrná plátna, jsou výběrem toho nejlepšího z produkce studentů Masarykovy univerzity. A na co konkrétně se divák může těšit? Filmů je mnoho, a protože fantazii jejich režisérů se meze nekladou, celková nabídka je velmi rozmanitá. Nechybí komedie, dramata, romantické filmy ani dokumenty a dokonce jedna reality show.

Filmy budou hrané i animované, některé, jako třeba dílo Lepší než Karkulka, vám nejspíše budou připomínat něco, co jste již viděli, zatímco některé, jako například skeč Gin, vám zaručeně představí něco nového. Stejně jako všechny filmy, režírují i celý festival hlavně studenti. Od traileru až po celé grafické zpracování festivalu je vše dílem právě těchto mladých lidí, jejichž organizační týmy si rok co rok předávají zkušenosti a festival se snaží činit stále lepším a pro oko diváka přitažlivějším.

Nezapomeňtě, že festival je zároveň i soutěží, v níž se budou zúčastněné filmy ucházet o celkem dvě ocenění, jako je cena odborné poroty a cena diváků, kde bude moci rozhodnout také váš hlas.

Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity vznikl v roce 1999 jako dárek k pátým narozeninám této technické fakulty. Existence festivalu se následně stala podnětem pro vznik nových předmětů jako Základy filmové řeči či Produkce audiovizuálního díla. Právě z řad jejich absolventů se v posledních letech přihlašuje většina režisérů, kteří svá filmová díla na festivalu prezentují.

Celková kapacita obou promítacích míst festivalu je více než tisíc návštěvníků. Filmy budou v jednom ze sálů doprovázeny anglickými titulky, festival tak mohou navštívit také zahraniční studenti. Vstupné je ryze studentské, celý festival lze totiž navštívit zdarma.

Pro více informací navštivte oficiální stránky festivali: www.festival.fi.muni.cz nebo událost na Facebooku.

blog comments powered by Disqus