Tři otázky pro... Nikolu Markovou | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

Tři otázky pro… Nikolu Markovou

Do rubriky Kultura napsala Martina Pelcová (Pondělí,  9. březen 2009)

Po prosincovém plesu se pomalu blíží další událost pořádaná studenty naší fakulty sobě pro radost. Název Pařeniště napovídá, že její hlavní náplní bude společensky se pořádně opařit. Jak potvrzuje Nikola Marková: „když se opravdu paří, tak kape voda ze stropu.“ Spolu s Václavem Wortnerem a Ivetou Havránkovou je jednou ze tří organizátorů letošního ročníku, který proběhne 22. dubna v klubu Favál.

Nejen na Favále se to různými studentskými „parties“ jen hemží. Čím se od nich Pařeniště liší?

Účelem Pařeniště bylo dát studentům alternativu k průmyslové zábavě, na které se pouze pije a kde se neobjeví žádné zajímavé kapelky, natož ještě z řad vlastních spolužáků. Chceme, aby Pařeniště byla opravdu akce „studenti studentům“ s vlastním duchem. Večerem bude provázet PUD a účast také, stejně jako vloni, přislíbilo i Food not bombs a Okrašlovací spolek, takže to bude pacifistický večer.

Na co se bude pařit?

Pařeniště je pojaté jako minifestival studentských kapel. S přípravami jsme teprve na začátku a konkrétní jména zatím dáváme dohromady. Ale snad můžu prozradit, že kromě Vaškovy kapely Barevný nátěr se během večera opět předvede i uskupení drsňáků Hip hop jako jeseter.

Minulý rok si mohli návštěvníci dopřát ranní vyprošťovací presso v Krmítku zdarma. Co to bude letos?

Nechte se překvapit.

blog comments powered by Disqus