Halas bojuje o život | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

Halas bojuje o život

Do rubriky Ostatní napsal Pavel Šíma, šéfeditor (Úterý, 24. srpen 2010)

Osmnáct let vycházel Halas. Osmnáct let pod hlavičkou fakult – nejdříve filozofické a pak sociálních studií. Tomu je teď konec.

Halas už nedostane z edičního fondu univerzity ani korunu. Slova děkana přišla náhle a kdybychom v tu chvíli neseděli na židlích, asi by nám podlomila kolena.

Implikace byla jasná. Už hotové páté číslo Halasu tiskem nevyjde; a šesté snad ani nemá smysl dělat. Záležitost je o to bolestnější, že přišla v okamžiku, kdy se nám konečně podařilo navázat úzký kontakt s vámi, čtenáři. Tolik reakcí, článků, komentářů a všemožných jiných mailů jako v posledním měsíci nám do redakce nikdy v historii nechodilo.

Finančně na suchu se časopis ocitl kvůli kombinaci faktorů: I. finanční krize, II. tlak ostatních fakult kvůli nevyváženému čerpání univerzitního fondu na vydávání časopisů a hlavně III. změna legislativy, jež už neumožňuje tyto peníze čerpat na jiné účely než ty spojené se studiem.

Vedení fakulty ale nebylo jen zvěstovatelem špatných zpráv. Vyšlo nám maximálně vstříc a nabídlo pomoc do budoucna. To hlavní – a tím jsou v dnešním kapitalismu peníze – si ale budeme muset obstarat z naprosté většiny sami.

Transformaci Halasu na kurz spadající pod katedru žurnalistiky jsme totiž jednomyslně zavrhli a rozhodli jsme se založit občanské sdružení. Bereme to jako výzvu a už se nemůžeme dočkat jednání se škudlivými komerčními subjekty. Kdybyste náhodou věděli o někom štědrém a studentským časopisům nakloněném, pošlete nám do redakce tip.

Pokud nevíte, držte nám aspoň palce a mějte strpení při čekání na další číslo.

Pokud chcete v každém okamžiku vědět, co se s Halasem děje, staňte se našimi fanoušky na www.facebook.com/HalasFSS

Děkujeme vám za letitou přízeň. Bez ní bychom to už dávno zabalili.

Vaše redakce Halasu

blog comments powered by Disqus