Studentka žurnalistky Iveta Zieglová chtěla v Naší adrese vykonat povinnou stáž na podzim. „Líbilo se mi, že Naše adresa nabízela za praxi normální plat, což je v situaci, kdy student kvůli praxi nemá čas na brigádu, dost velká motivace,“ svěřila se studentka. Do redakce poslala ukázky tvorby a životopis, odpovědi se ale nedočkala. Až od kamarádky, se kterou zaměstnanci Naší adresy komunikovali, se dozvěděla, že se stážisty v redakci počítají a zařizují vše potřebné. Praxí v Naší adrese si tedy byla jistá a nad jinou možností neuvažovala. Po ukončení projektu podzimní stáž už nesehnala, ale od ledna nastupuje do brněnské České televize.
O problémech v Naší adrese a také o konci projektu se studenti žurnalistiky dozvěděli od vedoucího povinné praxe Jaroslava Čuříka. „Na praxi v Naší adrese byli studenti o letních prázdninách. Předpokládám ale, že konec projektu nebude překážkou k úspěšnému dokončení jejich stáže,“ vyjádřil se Čuřík. Dodal také, že čtyři studentky se na praxi do Naší adresy chystaly na podzim. Katedra jim vyšla vstříc s nabídkou rady a pomoci. Stáž mohou studentky například absolvovat v méně obvyklý termín.
Síť hyperlokálního zpravodajství Naše adresa byla projektem mezinárodní investiční skupiny PPF, konkrétně její odnože PPF Media. Zaměřovala se především na webové zpravodajství a v několika regionech vycházel také tištěný týdeník. Projekt byl po necelém roce zastaven kvůli nízké komerční návratnosti a síť Naše adresa byla prodána novému investorovi. Zatím není jisté, zda projekt bude v budoucnu ještě pokračovat. Školicí středisko Futuroom, které bylo také součástí PPF Media a jehož kurzy jsou oblíbené i mezi studenty žurnalistiky na naší fakultě, bylo prodáno zároveň s Naší adresou a ani jeho osud není jasný.
blog comments powered by Disqus