Knihovnu většina studentů chápe jako místo klidné a věnované striktně studiu. Pro normální smrtelníky neznámý autor se ale rozhodl tomuto místu přidat také funkci zábavnou, i když pravděpodobně jen dočasně. Hra do jisté míry inspirovaná geocachingem spočívá v plnění jednoduchých úkolů. Po získání pěti hesel hráč dostane souřadnice, na kterých najde „poklad“ – tajnou schránku. Účastník je pomocí úkolů prověřen z orientace a hledání v systému i knihovně samotné a to snad ve všem, co je možné si v knihovně vyzkoušet.
„Úkoly jsme vymýšleli v týmu pěti lidí a celé to trvalo asi týden. Největším problémem bylo sehnat správnou krabičku a umístit ji v knihovně, ale nakonec myslím, že se to podařilo dobře,“ prozradil jeden z organizátorů, jenž si nepřál zveřejnit svoji identitu. „Není podstatné vědět, kdo hru připravil. Vše se dozvíte, až najdete Tajnou schránku,“ vzkázal studentům.
Schránku může každý hledat samostatně nebo ve skupině a hledání je řízeno jen několika pravidly: • Snaž se postupovat tak, abys na schránku a hru zbytečně neupozorňoval. • Se samotnou schránkou zacházej ohleduplně. Najdeš v ní deníček, kam můžeš zapsat své dojmy, a také tam najdeš něco na památku. Můžeš si jednu věc vzít bez výměny. • Prosím, vrať schránku na místo, kde jsi ji našel. A ulož ji tak, jak byla před tvým příchodem, ať se nestane, že ji nalezne někdo náhodou.
„Hra mi připadala jako skvělý nápad,“ pochvalovala si Kateřina Kusáková, jedna z mála úspěšných studentů, kteří schránku objevili. „Viděla jsem v knihovně letáček a v pátek dopoledne při rešeršování zdrojů pro seminárku jsem si trochu zaprokrastinovala hledáním schránky. Některé úkoly nebyly zrovna z nejlehčích, ale celou hru jsem měla do hodinky zvládnutou. Nově jsem se naučila používat elektronické zdroje, pobavila jsem se a sladká odměna, kterou jsem získala jako třetí úspěšný hledač, byla jen příjemným bonusem,“ dodala Kusáková, studentka evropských studií a mediálních studií a žurnalistiky.
blog comments powered by Disqus