Ročník 18, číslo 3: prosinec 2009 | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 25. ročník

Archiv

Ročník 18, číslo 3: prosinec 2009

Toto vydání si můžete stáhnout též ve formátu PDF.

Kontrol se Masarykova univerzita nebojí. Žádní rychlostudenti tu prý nejsou

Do rubriky Téma čísla Hana Trčková (Středa  2. prosinec 2009)

Série kauz na plzeňské právnické fakultě ukázala špinavé prádlo vysokých škol široké veřejnosti. Spustila ale i odezvy veskrze pozitivní. Po republice se rozjela inspekce ministerstva školství. Masarykova univerzita zatím drží. Rychlostudenti dosud nenalezeni. Plagiátorů je pomálo.

Celý článek


Komise, která vás potrestá

Do rubriky Téma čísla Kateřina Burianová (Středa  2. prosinec 2009)

Případy plagiátorství jsou na naší fakultě řídké. Když už je ale plagiátor odhalen, stane před Disciplinární komisí. Ta jej může až vyloučit ze studia. To však nebrání postiženému studentovi přestoupit třeba na jinou fakultu.

Celý článek


Toto není Plzeň! Tady jsme na Masarykově univerzitě

Do rubriky Téma čísla Pavel Šíma (Čtvrtek 10. prosinec 2009)

Rychlostudenty nemáme. Plagiátorů pomálu. Informační systém je účinný kontrolní nástroj. Podvodníci by pomocí něj byli zpětně dohledáni. A podvádění stejně není veselé. Tak to vidí prorektor pro vzdělávací činnost Antonín Slaný.

Celý článek


Podvádí se na fakultě?

Do rubriky Téma čísla Michaela Sagitariová (Sobota  5. prosinec 2009)

Rychlostudium, plagiáty, opisování nebo taháky. Je možné na fakultě sklouznout k nekalostem? Jedni doufají v důvěryhodnost naší alma mater, jiní ze zkušeností ví, že všechno jde, když se chce.

Celý článek


Plagiátorům pšenka nepokvete

Do rubriky Téma čísla Dominika Dufková (Středa  2. prosinec 2009)

Rostoucí množství zdrojů, které mají studenti v dnešní době k dispozici, občas svádí k opisování. Masarykova univerzita však nehodlá studentům plagiátorství usnadnit. Díky programu „Jako vejce vejci“ zveřejňování závěrečných prací na internetu a dalším opatřením se rozhodně nedá říct, že by se s leností studentů zvyšovala i jejich úspěšnost v podvádění.

Celý článek


Vinna, vinný?

Do rubriky Téma čísla Kateřina Burianová (Středa  2. prosinec 2009)

Ze dveří vychází předseda Disciplinární komise. „Bude problém, když z jednání udělám fotky?“ ptám se. „Nás foťte, jak chcete, ale ti lidé, které budeme projednávat, by se asi neradi viděli někde v časopise v takové situaci“ odpovídá předseda. Vcházím tedy do zaměstnaneckého klubu na naší fakultě, kde se koná jednání Disciplinární komise, tentokrát přístupné veřejnosti.

Celý článek


Chyba 500 - Někde se stala chyba

Chyba 500 - Někde se stala chyba Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 25. ročník

Kurnik, někde je něco špatně.

Něco zlého se stalo. Cítím velké narušení Síly. Zkuste se sem dostat znovu za chvíli.

Tiráž

šéfredaktor: Tereza Hálová zástupce šéfredaktora: Markéta Lankašová šéfeditor: Tereza Hálová

redaktoři: Tereza Hálová, Markéta Lankašová, Michaela Kolková, Martina Moresová, Samuel Prílepok, Eliška Hypšmanová, Veronika Sodomová, Ketrin Jochecová, Kamila Obršlíková,Eliška Koukalová, Viktorie Melicharová, Jana Blahošová, Eva Bartáková, Michaela Juračáková, Anna Zemánková, Marek Hadrbolec, Marie Drahoňovská, Monika Ryšavá, Viktorie Pokorná, Barbora Adamková

editoři: Tereza Hálová, Markéta Lankašová, Monika Ryšavá, Petra Nagová

korektoři: Markéta Lankašová, Jaroslava Pivcová, Lada Součková, Anna Šprdlíková, Michaela Medveďová, Eliška Koukalová, Ketrin Jochecová

sazba, grafika: Michaela Lebedíková ilustrace: Marta Svačinová fotografové: Marta Svačinová, Dominika Lewczyszynová, Eliška Koukalová, Kristýna Čermáková účetní: Šárka Kolejková

Více informací o redaktorech.

Halas, časopis studentů Fakulty sociálních studií MU, web: www.casopishalas.cz, email: redakce@casopishalas.cz, inzerce: inzerce@casopishalas.cz.

Periodicita: 2 čísla ročně, Název vydavatele a adresa sídla: Halas z.s., Pláničkova 1068, 252 64 Velké Přílepy. IČO 22867643, ev.č. MK ČR: E 19694,

Informace pro inzerentyS láskou vytvořeno v Brně. ♥ 2008–2017 Jan Martinek.
Tištěný i webový Halas běží na redakčním systému Kuskus!