Ročník 19, číslo 4: březen 2010 | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

Archiv

Ročník 19, číslo 4: březen 2010

Toto vydání si můžete stáhnout též ve formátu PDF.

Homo doctus socialis… technologicus?

Do rubriky Téma čísla Ivana Králíková, Vendula Karásková (Úterý  9. březen 2010)

Ne, toto není miniokénko latiny. Jen snaha kreativně uvést problematiku. Takže pěkně popořádku: homo doctus = vědec, socialis = společenský, technologicus = technologický. S otazníkem.

Celý článek


Technici na žurnalistice: CIKTu se snažíme nelézt do zelí

Do rubriky Téma čísla Hripsime Zohrabyan (Úterý  9. březen 2010)

Na naší fakultě fungují dvě pracoviště, která se starají o techniku. Jedním je Centrum informačních a komunikačních technologií CIKT a druhým jsou technici z Katedry mediálních studií a žurnalistiky. Jak vypadá jejich vzájemná spolupráce a proč na fakultě nestačí jenom jedno technické centrum?

Celý článek


Jeden ajťák vládne všem, jeden jim všem káže

Do rubriky Téma čísla Hripsime Zohrabyan (Úterý  9. březen 2010)

Jako bez ruky se cítí student naší fakulty ve chvíli, kdy se nemůže připojit k internetu. Naráz si každý vzpomene na neohrožené hrdiny z CIKTu, kteří se dnem i nocí snaží o bezchybné fungovaní techniky na fakultě. Tyto neviditelné myšky, které při běžném životě nemáte šanci zahlédnout, se ukrývají ve druhém patře. Protože technika na fakultě je tématem čísla, rozhodli jsme se vám představit vládce všech ajťáků, Libora Cahu.

Celý článek


Vymoženosti na fakultě: virtuální studio, střižna, přednášky až do domu, ale i vzduchotechnika

Do rubriky Téma čísla Pavel Šíma (Pondělí 15. březen 2010)

Je pokročilejší technologie nastříhat reportáž za pomoci moderní grafiky nebo poslat studentům svou přednášku do postele? A co třeba udržování pokojové teploty v celé budově zatímco venku mrzne? To všechno totiž naše fakulta díky svému modernímu vybavení umožňuje.

Celý článek


CPS, miesto kde bzučia počítače 24 hodín denne

Do rubriky Téma čísla Natália Saganová (Čtvrtek 11. březen 2010)

Centrálna počítačová študovňa je jednou z najfrekvento­vanejších na Masarykovej univerzite. Málokto si ešte pamätá, že v jej priestoroch bola kedysi pitevňa alebo dokonca aj sklad kostí. Študovňa začala fungovať v roku 2000. Jej cieľom bolo a stále aj je zlepšiť možnosti študentov prístupu k výpočtovej technike a sieťovým informačným zdrojom.

Celý článek


Sú učitelia na našej fakulte technicky zdatní?

Do rubriky Téma čísla Alena Fričová (Sobota 13. březen 2010)

Technika napreduje rýchlym tempom a jej vymoženosti si našli pevné miesto aj na našej fakulte. Vedia však držať krok s dobou aj naši učitelia? Podľa väčšiny respondentov sme na tom lepšie než v ostatných vzdelávacích inštitúciach. Napriek tomu je stále čo zlepšovať.

Celý článek


Baterie, ty si musíte koupit sami!

Do rubriky Téma čísla Hana Trčková (Čtvrtek 11. březen 2010)

Útroby fakulty skrývají řadu tajemných zákoutí, která jsou zraku studentů dokonale skryta. Jedním z takových míst je i půjčovna audiovizuální techniky v pátém patře, důmyslně schovaná za dveřmi vedoucími z počítačové učebny.

Celý článek


Jsem chlapská hračička, přiznává technik katedry žurnalistiky

Do rubriky Téma čísla Vendula Karásková (Úterý  9. březen 2010)

Alespoň minimální technický talent musí mít každý student naší fakulty – bez používání počítačů a internetu se neobejde nikdo. Studenti žurnalistiky a digitálních médií v sobě však musí objevit mnohem větší technické nadání, při praktickém vyučování totiž pracují s nejmodernějším vybavením. Katedra mediálních studií a žurnalistiky vlastní nejvíce technického zařízení z celé fakulty. O to, aby vše fungovalo tak, jak má, se od počátku tohoto akademického roku stará Petr Barták.

Celý článek


Chyba 500 - Někde se stala chyba

Chyba 500 - Někde se stala chyba Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 32. ročník

Kurnik, někde je něco špatně.

Něco zlého se stalo. Cítím velké narušení Síly. Zkuste se sem dostat znovu za chvíli.

Tiráž

šéfredaktor: Markéta Lankašová

redaktoři: Samuel Prílepok, Jana Blahošová, Eva Bartáková, Ketrin Jochecová, Martin Zelinka, Sára Suchá, Dominika Glaserová, Zuzana Hudcová, Štěpán Vojtěch, Viktorie Melicharová, Lucia Babjaková, Klára Hlavačková, Hedvika Kotherová, Kateřina Bečková, Kristina Křivková

editoři: Eva Bartáková, Markéta Lankašová, Petra Nagyová

korektoři: Lada Součková, Michaela Kolková, Ketrin Jochecová, Vendula Kocandová

sazba, grafika: Karolína Bulisová

ilustrace: Marta Svačinová, Jana Blahošová,

fotografové: Eva Bartáková, Kristýna Čermáková

účetní: Šárka Kolejková

Více informací o redaktorech.

Halas, časopis studentů Fakulty sociálních studií MU, web: www.casopishalas.cz, email: redakce@casopishalas.cz, inzerce: inzerce@casopishalas.cz.

Periodicita: 2 čísla ročně, Název vydavatele a adresa sídla: Halas z.s., Pláničkova 1068, 252 64 Velké Přílepy. IČO 22867643, ev.č. MK ČR: E 19694,

Informace pro inzerentyS láskou vytvořeno v Brně. ♥ 2008–2024 Jan Martinek.
Tištěný i webový Halas běží na redakčním systému Kuskus!