Publicistika | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 27. ročník

Publicistika — Strana 21

The knowledge of English created basics for me in learning German and even helped me to make sense of simple texts written in different languages I didn’t speak, such as French. But no language could help me in Czech!

Celý článek | Komentáře


Konec jara je obdobím zkoušek a zápočtů. Někteří z nás však prožívají tzv. státnice, což je něco jako vstupenka k zářné kariéře, vysokým platům a životnímu štěstí vůbec. Svou zkušenost se státnicemi má také docentka Hubáčková, byla k nim totiž oficiálně povolána.

Celý článek | Komentáře


Jednou z věcí, které se v Aténách nemůžu nabažit, jsou místní trhy. Prodává se zde všechno, od ovoce, přes zeleninu až po oblečení. Jedno menší tržiště se nachází blízko místa, kde momentálně žiju.

Celý článek | Komentáře


Po období stability a klidné práce se vše změnilo. Začalo to tím, že svůj mandát položil nedávný místopředseda senátu a dlouhodobý člen Studentské komory, Alexandr Průša. Důvodem pro jeho odchod byl nedostatek času, pasivní studentská komora a jedna jediná nominace na příštího děkana fakulty. Myslím, že zde můžu poděkovat za všechny členy akademické obce fakulty za jeho několikaletou dobrou práci v senátu.

Celý článek | Komentáře


Naposledy jsme se s našimi hlavami setkali na kolotočích. Tentokrát se spolu s nimi přeneseme do trochu jiné reality, o níž někteří ještě stále pochybují. Ale kdo ví, ten ví. Tak pozor na to.

Celý článek | KomentářeJednou za čas kulturní dění na fakultě musí jít stranou. A muselo i koncem března, když Brno navštívil Bobby McFerrin.

Celý článek | Komentáře


Diváci, kteří přihlíželi některému z jeho vystoupení, ví, že dokáže rozesmát. Zdaleka ne jenom snaha pobavit je ale důvodem, proč se úspěšný slammer Ondřej Macl věnuje poezii.

Celý článek | Komentáře


Slam je poměrně mladá disciplína datující se od poloviny osmdesátých let, kdy vznikla v Chicagu. Básníci neboli slammeři přednášejí nebo předčítají v časovém limitu tří minut básně vlastní tvorby, zpravidla dvě různé ve dvou kolech. Následně je hodnotí porota náhodně vybraná z publika. Stejně vypadal i večer ve středu třicátého března na naší fakultě. Sedmero studentských slammerů změřilo v atriu své síly ve třetím ročníku soutěže s názvem Slam poetry. Uskutečnila se za podpory studentského spolku Přesahy, který se na celém večeru organizátorsky podílel.

Celý článek | Komentáře


„Já nevím.“ „O to jsem se nějak nikdy nezajímal.“ „Děkan nejspíš řídí školu, teda fakultu.“ Asi takhle vypadaly nejčastější reakce, když jsem se studentů při sbírání informací do ankety ptala, kdo je děkan, jaké má pravomoce a co od nového vedení fakulty očekávají.

Celý článek | Komentáře


Tvrdá práce za nulovou mzdu, nepředstavitelné pracovní podmínky, naprostý nedostatek spánku nebo absence jakéhokoli zastání nejsou tím jediným, s čím se musí skřítek Lobby potýkat. Velký problém v jeho malé hlavičce představují také představy studentů o fungování fakulty.

Celý článek | Komentáře


Sedmdesátky

Komiks — Adam Karásek

Každý si občas rád zavzpomíná na staré dobré časy. Kdo by však myslel, že je to výsadou lidského pokolení, velice by se mýlil. Schválně, co byste řekli, že může být předmětem nostalgie pohovky Roberta?

Celý článek | Komentáře


Řetízkáč, střelnice, autodrom. Co si budeme povídat, všichni jsme to jako děti milovali! Jediný, o to však hrůzostrašnější problém může nastat, máte-li s sebou sourozence, na kterého musíte dávat pozor. Pak se zábava mění v totální opruz.

Celý článek | Komentáře


Být mediální hvězdou není lehké, obzvlášť pokud o tom sami vlastně ani nevíte. Paní Evženie, zhrzená uklízečka, se domákla, že jsme ji ne tak úplně s jejím souhlasem použili jako hrdinku našeho komiksu. Věříme, že to vyřešíme mimosoudním vyrovnáním…

Celý článek | Komentáře


Atrium naší fakulty se ve středu 20. dubna odpoledne proměnilo v malé dětské hřiště. Dobrovolníci z dětského koutku zde připravili velikonoční odpoledne pro nejmenší. Celkem si pohodový čas prodchnutý atmosférou nadcházejících Velikonoc přišlo užít zhruba patnáct dětí s rodiči i prarodiči.

Celý článek | Komentáře


Skřítci na fakultě nemají jednoduchý život. V reakci na Lobbyho minulý příběh mu dokonce někdo z vás skutečně jeho vytouženou ponožku daroval! Svobodu tím sice nebohý Lobby nezískal, ale aspoň teď má něco málo na sebe.

Celý článek | Komentáře


« Předchozí 1 8 14 18 19 20 21 22 23 24 27 Další »