Publicistika | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 27. ročník

Publicistika — Strana 24

Absolventka pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové představila na naší fakultě grafiky z knihy Můj domácí sebezpyt. Kniha vychází z její závěrečné práce, která byla oceněna jako nejlepší absolventská práce roku 2007. Originální grafická zpracování zaujala také Okrašlovací spolek, jenž výstavu ve třetím patře pořádal.

Celý článek | Komentáře


Průšovo úchylné-umělecké divadlo nebo také zkráceně P.U.D. fungující pod vedením všestranného Alexandra Průši je divadelním souborem naší fakulty, souborem netradičním a s velmi podivným názvem, zato ale se zajímavými a originálně ztvárněnými představeními. Za své pětileté fungování se v něm vystřídalo již bezmála padesát herců, kteří si vyzkoušeli jak hry původní, tak převzaté, stejně jako hry „tak napůl“. Pro své zcela první představení Potopa si například vypůjčili a dle vlastních potřeb upravili dvě hry Davida Drábka, jednoho z držitelů ceny Alfréda Radoka.

P.U.D. známe nejen díky jejich hrám, ale do povědomí se divákům vetřeli také svébytnými kabarety s tematikou disciplinárního řízení. Na činnost studentského divadla s opravdu nezapomenutelným názvem jsme se zeptali jeho zakladatele, vedoucího a jednoho z režisérů, Alexandra Průši.

Celý článek | Komentáře


„Šprechtění jist Špáss!“ To jsme si mohli v říjnových dnech přečíst v atriu naší fakulty na malé a docela nenápadné výstavě pojmenované podivným nečeským slovem „Čojč“.

Celý článek | Komentáře


Milé čtenářky, milí čtenáři,

udělali jste nám velkou radost. Výtisky prvního čísla jste si za dva dny bleskurychle rozebrali a potěšila nás i hojná účast v průzkumu sexuálního chování studentů naší fakulty. Nasbírali jsme více než 200 vyplněných dotazníků. I méně zkušenému statistikovi je jasné, že zkoumaný vzorek je dostatečně velký, abychom na výsledcích výzkumu mohli založit téma prosincového čísla. I na Facebooku se Halasu podařilo získat spoustu nových fanoušků. Děkuji vám, pomohli jste Halasu vstát z mrtvých!

Celý článek | Komentáře


Studenti je znají jako pedagogy. Akademický svět si jich ale více váží pro jejich rozsáhlou vědeckou činnost. Jména velkých vědeckých osobností proslavila sociální studia v Brně daleko za branami naší alma mater.

Celý článek | KomentářeStudenti sociální práce a sociální politiky jsou zvyklí potýkat se s problémy. Studují obor, který se v Česku netěší příliš velké prestiži. Nemohou ani doufat, že by jim získané tituly zajistily v budoucnu vysoký příjem. Přesto tráví svůj čas nad knihami o sociální politice a za bakalářské studium musí splnit až 416 hodin mnohdy velmi náročné povinné praxe.

Celý článek | Komentáře


Zelené plátno, které každého ochotně přenese do virtuálního studia. Adela Banášová a další známé mediální osobnosti se procházejí po chodbách. Ze všech stran cvakají foťáky a útočí kamery. Ne, dnes nikdo neběží za bílým králíkem, ale na Multimediální den na naší fakultě.

Celý článek | Komentáře


Jakým krásným ideám jsem se oddávala při pomyšlení, jak úžasné bude hlavní město Evropy. Představovala jsem si Brusel jako vyspělé město bez chybičky. A ouha, těch chyb je zde více, než je pro město takové důležitosti vhodné.

Celý článek | Komentáře


Ve středu 27. října mohli studenti na půdě naší fakulty opět přivítat již zavedené divadlo DNO (jistě známé díky hře Svět podle Fagi, kterou zde představili v září). Tentokráte si pro naši fakultu připravili hru s poněkud neprůhledným názvem KUŘE. Kus komorní, ale zato velmi svérázný a originálně ztvárněný.

Celý článek | Komentáře


Milé čtenářky, milí čtenáři,

Celý článek | Komentáře


Osud studentských časopisů je nelehký. Každým rokem odchází z redakce čerství absolventi a zbytek redakce musí na jejich místa rychle najít náhradu. My jsme byli letos v hledání celkem úspěšní a stránky Halasu zaplnila jména spousty nových redaktorů a redaktorek. Své zážitky z první náborové redakční porady popsala čerstvá Halasačka Aneta Vojtová.

Celý článek | Komentáře


Tichá senátní rebelie

Okénka — Martina Hromádková

Občas je nám mimoděk naznačeno, že jsme jako studentská komora příliš konformní vůči vedení. Proto máme novinku: poprvé od začátku vykonávání mandátu jsme sehráli roli rebelů. V akademickém senátu, který po prázdninách a mžourání na začátku semestru konečně vstal z hrobu, se totiž jednalo o nové podobě přijímacích zkoušek od společnosti Scio pro uchazeče dychtící po studiu na naší fakultě.

Celý článek | Komentáře


It might sound as a luxurious idea at first sight. However, I am sure a lot of musician students from FSS will be fascinated of thought to have a studio at the faculty. Is it necessary and feasible to have our own studio? Let´s discuss it!

Celý článek | Komentáře


Jediné exempláře knižních svazků v dlouhodobých výpůjčkách, nižší platy vyučujících a méně externích spolupracovníků. Tyto více či méně nápadné projevy finanční krize na fakultě dnes a denně všechny ujišťují o tom, že žijí ve spojitém tržním prostředí, které v době nedávno minulé zasáhla ekonomická recese.

Celý článek | Komentáře


Fagi se stává nově vycházejícím fenoménem nejen naší fakulty, na Facebooku má již přes šestnáct set přátel. Čtenářům všech věkových kategorií rozzařuje den svými jazykovými hříčkami a infantilním, ale přesto geniálním humorem.

Celý článek | Komentáře


« Předchozí 1 8 14 21 22 23 24 25 26 27 Další »