Publicistika | Halas Časopis studentů Fakulty sociálních studií. 26. ročník

Publicistika — Strana 4

Ačkoli se na první pohled zdá, že sport a krása spolu vůbec nesouvisí, opak může být pravdou. Ve sportovním odvětví najdeme i disciplíny, které krása ovlivňuje. V krasobruslení se dostávají body za estetický dojem, moderní gymnastika je přehlídkou roztodivných kostýmů a pro synchronizované plavání dokonce vymysleli make-up, který se ve vodě nesmyje (což je podle mě poněkud kontraproduktivní, vzhledem k tomu, že jim většinu času z vody netrčí nic jiného než nohy). Já jsem byla ale nedávno svědkem situace, kdy tahle snaha oslnit zevnějškem poněkud překročila únosnou mez.

Celý článek | Komentáře


Je pondělí devět ráno a mně zvoní budík. Moje předsevzetí vstávat každý den mezi devátou a desátou bere i dnes za své a já budík jedním naučeným pohybem přesunuji na později. Do školy vyrážím za pět dvanáct, v lednu jsem totiž dala přednost své pohodlnosti před romantikou historické čtvrti Albaicín, a tak mi na přesun do Facultad de Ciencias, kde studuji životní prostředí, stačí několik minut. Před vchodem postávají studenti, balí si cigarety a kouří. Tabák nebo trávu, ta je tady cítit na každém kroku.

Celý článek | Komentáře


Bylo nebylo, byl jednou Jeden svět. Nehýbaly jím síly vesmírné, ale spousta drobných skvěle seřízených koleček, složených kromě organizátorů i z dobrovolníků. A mně bylo potěšením stát se jedním z nich.

Celý článek | Komentáře


Po stole klouže sklenička, dokud vlak úplně nezastaví. Držím ji a směju se na svého parťáka. Sedět na cestě do Vídně v restauračním voze je věc, kterou určitě udělám i příště. Za necelých devadesát minut vystupujeme na zastávce Wien Hauptbahnhof. Jaro už o sobě dává vědět, taxikáři pokuřují před stanicí a město je v porovnání s Brnem celé takové hezčí. Vídeň nedávno již pošesté vyhrála první příčku v žebříčku Nejlepších měst k životu, který sestavuje konzultační společnost Mercer. Kromě tedy toho, že mám Vídeň zapsanou hluboko v srdci, jsem přijela, abych zjistila proč.

Celý článek | Komentáře


Festivaly sú vo všeobecnosti skvelé, ale Brno tentoraz spojilo moje dve najobľúbenejšie veci – divadlo a kávu. V utorok 29. marca bola šiestou zastávkou prvej časti Brnenského lunaparku, alebo Divadla ku káve, kaviareň Anděl. Organizátori tentokrát stavili na improvizáciu. Zabaviť publikum prišlo duo Teller & Sýkora a o hudobný program sa postaral Ondřej Soldán.

Celý článek | Komentáře


Inzerce


Na katedře stojí šest připravených mikrofonů, komfortnější židle, než jaké známe z přednášek, vyplňují prostornou aulu. Před jejím vstupem vládne čilý ruch. To všechno naznačuje, že se na naší fakultě chystá zajímavá událost. Se studenty tady budou diskutovat velvyslanci asijských zemí, které jsou členy mezinárodní organizace ASEAN.

Celý článek | Komentáře


Nikdy nehovorte portugalskému taxikárovi, ktorý vás vezie z letiska, že nepoznáte jeho obľúbený futbalový tím. Inak za to draho zaplatíte. Nepomôže vám ani výhovorka, že vo vašej krajine je národný šport hokej. Našťastie som to zistila hneď po príchode do Lisabonu, kde som v septembri odišla na výmenný pobyt. Na Escola Superior de Comunicação Social študujem žurnalistiku a marketing v angličtine.

Celý článek | Komentáře


Když jsem se poprvé vydala na lekci akrojógy, byla jsem poměrně nervózní. Jógu jsem do té doby viděla leda tak z rychlíku a podezřelé „akro“, které se objevuje v názvu, pro mě bylo velkou záhadou. Když jsem ale dorazila do brněnských Lázní Rašínova, kde se hodina konala, připadala jsem si jako ve snu. Jak často by se mi jindy podařilo létat jako Baby ve filmu Hříšný tanec, navíc s lektorem, který se nápadně podobal Johnu Travoltovi?

Celý článek | Komentáře


Věčné Macbethovské téma se vrací ve filmovém zpracování Justina Kurzela a přináší spektakulární vyobrazení korumpující síly ambice v nejsyrovější podobě. Tandem hlavních postav Macbetha a Lady Macbeth v podání Michaela Fassbendera a Marion Cotillard předvádí explozi nejhlubších tonů klavírního manuálu lidské duše. Divák se skrze filmové plátno přibližuje podstatě Shakespearovy imaginace, překonávaje tak omezení (a současně sílu) jevištního zpracování.

Celý článek | Komentáře


Městské divadlo Brno uvedlo v sobotu na svých prknech v život jednu z nejznámějších Shakespearových tragédií – Krále Leara. Do role šíleného vládce a nešťastného otce obsadil režisér Stanislav Mošna předního brněnského komika Boleslava Polívku.

Celý článek | Komentáře


Davy hrnoucí se přeplněnými ulicemi značily, že v Jihlavě začal Mezinárodní festival dokumentárních filmů. Na ulici postával Milan Knižák, v sále pak seděla Meda Mládková. U ohniště značícího cestu a ohřívajícího vstup do každého promítacího místa pak pokaždé ležel mladý Mexičan se spacákem. Prý je na téhle akci podruhé. Trochu jsem se zastyděla, přece nebydlím od Jihlavy přes půl planety a jsem tu teprve poprvé.

Celý článek | Komentáře


V prvním říjnovém dnu, kdy se podzimní rozmary zvětšují a kdy je káva nejvíce opěvovaným nápojem ve městě, přicházím k proslulé vegetariánské kavárně Tři ocásci, kde již třetím rokem započne událost Týden krávy. Ani se nenaději a už otevírám dveře s nápisem “uprchlíci vítáni“ a vcházím do babiččina obýváku, kde se to hemží krávami a jejich kamarády.

Celý článek | Komentáře


Charitativní běh RRRun pořádaný studentskou organizací Radio R byl otevřen jak sportovcům, tak amatérským běžcům. Účelem akce bylo totiž hlavně podpořit válečné uprchlíky, kteří se ocitli v tíživé situaci při útěku ze států zasažených válkou. Účastníci si tak odnesli dobrý pocit na druhou – pomohli těm, kteří to právě teď potřebují a udělali zároveň něco pro své tělo. Akce se konala v parku Lužánky a díky charitativnímu charakteru byla pod záštitou rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka.

Celý článek | Komentáře


Malý šálek kávy s lehkou a výbornou pěnou, někdy navrch posypanou skořicí, to je cappuccino. Tento oblíbený nápoj si mohl tentokrát sám připravit i laik, který neumí ovládat kávovar. Kavárna Kafec na Veveří se totiž rozhodla uspořádat v prvním dni Týdne kávy workshop, kde si každý mohl vyrobit vlastní cappuccino. Za okny téměř do poloviny naplněnými kávovými zrnky byl k dispozici profesionální kávovar a baristka Iva Plačková, která ochotně vysvětlila postup a poté každému zájemci pomohla i se samotnou přípravou.

Celý článek | Komentáře


Zatímco velké množství mladých na léto plánuje dobrovolnickou stáž v některé z českých či zahraničních neziskovek, studenti žurnalistiky nastupují na povinnou praxi v některém z mediálních domů.

Celý článek | Komentáře


« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 13 19 25 Další »